Finałowy turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska zakończył się wygraną STK Czarni Słupsk z beniaminkiem I ligi Decka Pelplin 91-80. Nie było to łatwe zwycięstwo. Trzecie miejsce zajęła dzielnie walcząca Politechnika Gdańska pokonując ŻAK Koszalin 57-67.

Politechnika Gdańsk – ŻAK Koszalin 76-57 (19-22, 14-14, 12-9, 12-22)

W meczu o trzecie miejsce turnieju o  Puchar Prezydenta Miasta Słupska MKS doświadczeni zawodnicy ŻAK Koszalin ulegli młodej drużynie Politechniki Gdańsk 57-67 (kwarty: 19-22, 14-14, 12-9, 12-22). Gdańszczanie wygrali dzięki niesamowitej woli walki i trenerce Marcie Gańko, która umiejętnie rozstawiała drużynę i potrafiła zmotywować zawodników w trudnych momentach. Przez wielu skazani na porażkę gdańszczanie dzielnie walczyli z zawodnikami z Koszalina, z których kilku grało w przeszłości w ekstraklasie koszykarskiej (Darell Harris, Paweł Czubak, Eryk Naczlenis). Obie drużyny grają w II lidze.

MKKS ŻAK Koszalin: Kacper Jaśkiewicz (2), Eryk Naczlenis (4), Paweł Czubak (10), Michał Warchowski (3), Mateusz Bielecki (9), Paweł Iwanisik (0), Maciej Szewczyk (9), Darrell Harris (20).

Politechnika Gdańsk: Krystian Gładikowski (0), Adam Wąsowicz (18), Jakub Rzepkowski (17), Jan Gulczyński (6), Filip Cebula (0), Tomasz Lebiedź (11), Jan Korczyński (0), Mateusz Kulis (10), Stefan Marchlewski (5).

STK Czarni Słupsk – Decka Pelplin 91-80 (kwarty: 24-24, 22-21, 23-13, 22-22)

Finałowy mecz był bardzo zacięty, Koszykarze Decka pokazali charakter, walczyli o każdą piłkę i nie ustępowali słupszczanom. Można powiedzieć, że Czarni wygrali tylko dzięki zdobyciu 10-punktowej przewagi w III kwarcie, której do końca spotkania bardzo pilnowali, choć nie było łatwo. Pozostałe kwarty (I, II, IV) były bardzo wyrównane, prowadzenie zmieniało się 11 razy. Najwyższe prowadzenie Czarnych to 17 punktów (początek czwartej kwarty) i gdy wydawało się, że przeciwnik już się nie podniesie, Czarni znów zaczęli popełniać błędy w obronie i ataku. Beniaminek I ligi pod okiem trenera Bartosza Sarzało walczył ambitnie do końca spotkania. Czarni znów pokazali, że potrafią rzucać z dystansu trafiając 11 trójek (na 30), przeciwnicy trafili tylko pięć razy na 22 próby. Najwięcej punktów w ekipie ze Słupska rzucili Hubert Pabian (21), który aż pięć razy trafiał za trzy punkty oraz Damian Pieloch (16) i kapitan Adrian Kordalski (14). W sobotnim spotkaniu w ekipie Czarnych zabrakło Szymona Długosza.

STK Czarni: Paweł Kopciński (0), Adrian Kordalski (14), Maciej Rzechtalski (0), Błażej Kuligowski (7), PAtryk Przyborowski (2), Dawid Słupiński (13), Wojciech Wątroba (8), Damian Pieloch (16), Hubert Pabian (21), Przemysław Szczepanek (0), Piotr Śmigielski (10). Trener: Mantas Cesnauskis, asystent Łukasz Seweryn.

Decka Pelplin: Bartłomiej Pietras (4), Wojciech Dzierżak (2), Marcin Chudy (0), Dawid Sączewski (3), Nicholas Madray (14), Marcin Dutkiewicz (20), Paweł Dzierżak (22), Kacper Burczyk (10), Sebastian Kamiński (0), Rafał Komenda (5).