Kierowcy poruszający się po drogach regionu słupskiego w najbliższych dniach muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami policji. Drogówka rozpoczęła akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi odwiedzą także szkoły i przedszkola. 

Słupscy policjanci w pierwszym tygodniu września będą prowadzili działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów w rejonach szkół i przedszkoli, a także czy zachowują szczególną ostrożność i unikają wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku w ruchu.

Mundurowi z wydziału prewencji słupskiej komendy przeprowadzą rozmowy profilaktyczne z dziećmi oraz ich rodzicami, którzy wybiorą się na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Tematem tych rozmów będą bezpieczne zachowania podczas drogi do szkoły. Policjanci będą zwracać uwagę na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, a także noszenie elementów odblaskowych.

W kolejnych dniach września funkcjonariusze przeprowadzą szereg spotkań w szkołach, które mają za zadanie przygotować uczniów, ale także ich rodziców i nauczycieli do bezpiecznego przejścia przez rok szkolny 2020/2021.

Udostępnij.