Seweryn Wysokiński, reprezentant Centrum Sportów Wodnych OPTY Ustka, wraz z Hanną Dzik (YKP Gdynia) zostali mistrzami Polski w klasie olimpijskiej 470. Gratulujemy!
Regaty odbyły się podczas 21. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days. W środę, 26 sierpnia br. rozstrzygnęła się rywalizacja w mistrzostwach Polski w olimpijskiej klasie 470. Zwycięzcy Seweryn Wysokiński (Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka) i Hanna Dzik (YKP Gdynia) sukces zapewnili sobie w ostatnim wyścigu. W zawodach wystartowało 15 załóg, Seweryn i Hanna pływają razem od ubiegłego roku.

To pierwszy tytuł mistrzów Polski seniorów tych żeglarzy – przy okazji wygrali także kategorię młodzieżową. – Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Zabrakło co prawda Agnieszki Skrzypulec, ale i tak konkurencja była bardzo silna i wymagająca, bo w Gdyni ścigali się przecież najlepsi zawodnicy w tej klasie w Polsce. Razem trenujemy oraz ścigamy się w Górkach Zachodnich w Gdańsku i te regaty były zwieńczeniem wspólnych treningów – stwierdził Seweryn Wysokiński.

Udostępnij.