36-letni mieszkaniec powiatu słupskiego i jego 13-letnia córka zginęli w wypadku koło Łebienia, gm. Damnica. Ich samochód uderzył w przydrożne drzewo. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letni kierujący pojazdem marki Peugeot Expert jadąc od strony miejscowości Bobrowniki w kierunku Starej Dąbrowy na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, a jego 13-letnia córka została zabrana do szpitala. Niestety dziecko nie przeżyło.

Policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem technika kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Mundurowi zrobili także szkic sytuacyjny, zdjęcia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadka. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Zebrany materiał dowodowy posłuży śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze. Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników. Brak odpowiedzialności na drodze może nieść za sobą poważne konsekwencje, czasem niestety tragiczne w skutkach. Policjanci ponawiają apele o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wśród czynników mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego (człowiek – droga – pojazd), na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. To właśnie zachowanie się poszczególnych grup użytkowników dróg często wpływa na powstawanie wypadków drogowych. Pamiętajmy przy tym, że pośpiech jest złym doradcą i zwracajmy uwagę na ograniczenia prędkości – mówi Monika Sadurska ze słupskiej policji.

Udostępnij.