Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych padło łupem trójki mieszkańców regionu słupskiego. Zatrzymani przez policję mężczyźni trudnili się w okradaniu automatów do gier w nadmorskich miejscowościach. 

 

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego usteckiego komisariatu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy okradali maszyny do gier znajdujące się w miejscowościach nadmorskich. Pokrzywdzeni oszacowali, że poniesione straty wynoszą kilkadziesiąt tys.zł.

– Szeroko zakrojone działania operacyjno-rozpoznawcze doprowadziły do ustalenia osób mogących mieć związek z przestępstwami. Okazało się, że tych przestępstw dopuszczali się mężczyźni ze Słupska i z powiatu słupskiego w wieku 19, 25 i 31 lat – mówi Monika Sadurska, oficer prasowy słupskiej policji. 

Wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli łącznie 9 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których częściowo się przyznali. Wobec 19-latka został zastosowany zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny, a 25-latek i 31-latek na miesiąc trafili do aresztu. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za przestępstwa. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Udostępnij.