Ponad kilogram amfetaminy i 22 kg tytoniu ukrywał w domu i garażu 23-latek ze Słupska. Decyzją sądu przynajmniej dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali 23-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. – Praca operacyjna doprowadziła do ustalenia, że słupszczanin jest związany ze środowiskiem przestępczym. W trakcie przeszukania jego samochodu, mieszkania i garażu policjanci znaleźli biały proszek i krajankę tytoniu. Dokładne zważenie i zbadanie wykazało, że jest to amfetamina w ilości ponad kilograma i ponad 22 kg nielegalnego tytoniu. Szacuje się, że gdyby zabezpieczony towar bez akcyzy trafił na rynek, uszczupliłby skarb państwa na kwotę ponad blisko 25 tys. zł – mówi Monika Sadurska, oficer prasowy słupskiej policji.

Słupszczanin został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu trafił do aresztu na okres 2 miesięcy i wkrótce odpowie za przestępstwo. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Zarzuty posiadania krajanki tytoniowej postawiono także ojcu zatrzymanego. 52-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.

Udostępnij.