Ponad 100 razy w miniony weekend interweniowali słupscy policjanci w sprawie przestrzegania reżimu sanitarnego. Trzy osoby ukarali mandatami, a ponad 90 pouczyli.

Kontrole odbywały się głównie na ulicach Słupska, w parkach,  sklepach i w środkach komunikacji miejskiej. Kolejny raz okazało się, że zdecydowana większa ilość osób ma ze sobą maseczkę, jednak jest ona w kieszeni, w torebce czy na brodzie. Wynikiem weekendowych działań ukierunkowanych na rzecz walki z koronawirusem było pouczenie 91 osób, ukaranie 3 osób i zwrócenia uwagi pozostałym. Kontrole 10 autobusów pokazały duże zdyscyplinowanie społeczne. Policjanci zauważyli, że pasażerowie komunikacji miejskiej zakrywają usta i nos.

W trakcie interwencji mundurowi powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem – mówi Monika Sadurska, oficer prasowy słupskiej policji.

Udostępnij.