53 interwencje, w tym sześć mandatów i cztery wnioski do sądu o ukarania oraz 43 pouczenia. To bilans akcji słupskich policjantów związanej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Stróże prawa zapowiadają kolejne kontrole.

W czasie ostatnich działań policji kontrole odbywały się głównie w usteckich sklepach i w środkach komunikacji miejskiej. W trakcie rozmów z policjantami zdecydowana większa ilość osób zaczęła stosować się do zaleceń. Okazało się, że turyści mieli maseczkę przy sobie, a użyli jej na zwróconą przez policjantów uwagę.

W trakcie interwencji mundurowi powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem – mówi Monika Sadurska, oficer prasowy słupskiej policji.

Słupska policja zapowiada kolejne kontrole. Najbliższa akcja zaplanowana jest na niedzielę.

Udostępnij.