19 sierpnia przypada „Światowy dzień fotografii”! Tego dnia każdy będzie mógł zaprezentować swoje zdjęcia w przestrzeni Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej na WSPÓLNEJ WYSTAWIE.
19 sierpnia 1839 roku to dzień ogłoszenia wynalezienia fotografii przez Francuską Akademię Nauk. Wynalazek zgłosił Louis Daguerre. Co prawda już 13 lat wcześniej niejaki Niepce uzyskał trwały obraz, a równolegle z Daguerrem nad wynalazkiem procowało wielu innych, między innymi Talbot, Bayard, czy Wedgwood. I chociaż to nie metoda Daguerra była później kontynuowana, to właśnie on pierwszy opatentował wynalazek i ten dzień przyjmuje się za początek fotografii.
Tak więc, jest to super okazja, aby miłośnicy fotografii mogli świętować ten dzień i pochwalić się swoimi zdjęciami. Nie chodzi tylko o Wasze najlepsze zdjęcia, ale także o zdjęcia, które coś dla Was znaczą, są ważne, macie z nimi jakieś szczególne wspomnienia czy skojarzenia. Nie ma znaczenia czy jesteś artystą, zawodowcem, amatorem, czy robiłeś zdjęcie wypasionym aparatem czy telefonem. Liczy się zatrzymana przez Ciebie chwila w kadrze. Może to być portret, reportaż, selfie, zdjęcie ukochanej osoby, zwierzaka, owada, rzeczy, wydarzenia, zjawiska – po prostu wszystko co udało się uchwycić, z czego jesteście zadowoleni. Po prostu – cieszmy się fotografią!

Jak wziąć udział w akcji? Przyślijcie max. 3 zdjęcia, nie mniejsze niż 13×18 cm przy 300 pikselach na cal na adres: k.tomasik@bgsw.pl. My je wydrukujemy i wyeksponujemy Małej Galerii w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce od 19 do 30 sierpnia 2020r. (wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/313697959818997

 ) Możecie również przysłać lub przynieść nam już wywołane zdjęcia na adres Słupsk u. Partyzantów 31a z dopiskiem na kopercie „Światowy dzień fotografii”. Ważne jest zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w wystawie, który dostępny jest tutaj: https://www.facebook.com/notes/ba%C5%82tycka-galeria-sztuki-wsp%C3%B3%C5%82czesnej/regulamin-uczestnictwa-w-wystawie-%C5%9Bwiatowy-dzie%C5%84-fotografii/3181295391907531.
Jeśli macie pytania, piszcie lub dzwońcie: Krzysztof Tomasik tel. 515 089 686.
Krzysztof Tomasik

ŹZRÓDŁO BGSW
Udostępnij.