Spektakl „Kupiec wenecki” Nowego Teatru w Słupsku uznany za najlepszy na Pomorzu. Kapituła Nagród Teatralnych doceniła również słupską aktorkę Monikę Janik przyznając jej nagrodę dla Nadziei Artystycznej.

Nagrody Teatralne Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawane są od 1999 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku zostały rozdane z opóźnienie spowodowanym epidemią Covid – 19. Nagroda honoruje najwybitniejsze osiągnięcia w dziedzinie teatru w województwie pomorskim oraz w szczególnych przypadkach poza jego granicami, w roku poprzedzającym jej wręczenie.

Laureatów wybiera specjalnie w tym celu powołana Kapituła składająca się z przedstawicieli środowiska teatralnego, pomorskich mediów oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Przez lata, formuła Nagrody ewoluowała i obecnie obejmuje trzy wyróżnienia indywidualne dla wyróżniających się artystów i osób związanych ze światem teatru oraz nagrodę honorową dla teatru, w którym odbyła się najlepszą premierą roku. Nagrody indywidualne mają wymiar finansowy, natomiast wyróżnienie za Przedstawienie Roku tradycyjnie stanowi dzieło sztuki wykonane przez pomorskiego artystę.

Udostępnij.