Kryminalni z Komisariatu I komendy miejskiej zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. W workach foliowych ukrywał ponad 300 gramów amfetaminy i 5 gramów marihuany. Wpadła także 31-latka, która ukrywała marihuanę. 

Kryminalni z Komisariatu I Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 33-latka, który w reklamówce na zakupy ukrywał narkotyki. Policjanci podejrzewali, że słupszczanin może być związany ze środowiskiem narkotykowym. Operacyjne rozpoznanie funkcjonariuszy doprowadziło ich do ustalenia, że mężczyzna może posiadać amfetaminę i marihuanę. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się z chwilą, kiedy podczas legitymowania policjanci znaleźli przy nim 3 woreczki z amfetaminą i woreczek foliowy wypełniony suszem roślinnym.

Podejrzany został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Znalezione przy nim narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do badań. Ich wyniki pokazały, że mężczyzna miał przy sobie 309 gr. amfetaminy i ponad 5 gramów marihuany.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto słupscy policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę. W trakcie przeszukania w jej  mieszkania znaleźli narkotyki. Kobieta przechowywała w kuchni środki odurzające. Narkotyki znajdowały się w 5 słoikach. Dokładne zbadanie i zważenie wykazało, że była to marihuana w ilości 90 gr.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.