Łatwiej będzie zbierać ustecką opłatą uzdrowiskową. Miasto wdraża nowoczesny system elektroniczny

System Travelhost to kompleksowe narzędzie, które służy do pobierania i rozliczania opłaty uzdrowiskowej. Działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Do poprawnej eksploatacji system konieczne jest posiadanie aktualnych wersji przeglądarek. Dzięki nowoczesnemu systemowi inkasenci opłaty, czyli kwaterodawcy nie będą musieli już przychodzić do Urzędu Miasta.

– Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Agnieszką Wiśniewską – Banaś, inspektorem wydziału Finansowego Urzędu Miasta Ustka, tel. 601 559 160, e-mail: awisniewskabanas@um.ustka.pl. Po kontakcie z naszym inspektorem inkasent otrzymuje e-mailem z zaproszeniem do aplikacji, po kliknięciu ”Przyjmij zaproszenie” zostaje przekierowany do formularza zakładania konta w systemie Travelhost. W celu założenia konta należy wypełnić odpowiedni formularz. Po prawidłowym wypełnieniu formularza Inkasent ma już możliwość rejestracji pobytów, przyjmowania wpłat, przeglądania raportów generowanych automatycznie po każdym okresie rozliczeniowym oraz zmiany hasła. Inkasent  może korzystać z aplikacji zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i tabletach oraz komputerach. Ma możliwość pobrania dowodu wpłaty w pliku PDF oraz wyświetlania kuponu rabatowego zarówno w formie QR kodu, jak również ciągu znaków. Kody rabatowe funkcjonują w miastach/gminach które wprowadziły akcję promocyjną dla turystów płacących opłatę uzdrowiskową. Kod można przekazać turystom w dowolnej formie – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce

Po zarejestrowaniu inkasent ma już możliwość rejestracji pobytów, przyjmowania wpłat, przeglądania raportów generowanych automatycznie po każdym okresie rozliczeniowym oraz zmiany hasła. Z aplikacji można korzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i tabletach oraz komputerach.

Travelhost spełnia wszystkie wymogi dotyczące ochrony danych osobowych i jest zgodny z Rodo.

Na inkasentów opłaty uzdrowiskowej wyznaczone są uchwałą Rady Miasta Ustka osoby/podmioty świadczące usługi zakwaterowania. Inkasent zobowiązany jest do poboru opłaty uzdrowiskowej od osób fizycznych przebywających w jego obiekcie i wpłacenia pobranej opłaty na rzecz organu podatkowego. Wysokość opłaty na terenie Ustki wynosi 3,80 zł. za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Opłatę uzdrowiskową pobiera się przez cały rok. Dzięki opłacie udało się wyremontować w Ustce  m.in. dolną promenadę i Trakt Solidarności. Turyści, którzy uiszczają opłatę uzdrowiskowa mogą korzystać z karnetów wakacyjne. Oferują one atrakcyjne rabaty w punktach usługowych, obiektach noclegowych i gastronomicznych.

Na dzień 30 czerwca2020r. zebrano w Ustce z tytułu opłaty uzdrowiskowej 427 793,10 zł.

Udostępnij.