Akademii Pomorskiej w Słupsku powstało Centrum testowe COVID-19 drive-thru. Pacjenci będą oddawać próbki wymazu nie wysiadając z auta.

Na terenie Akademii Pomorskiej w Słupsku powstał trzeci w województwie pomorskim punkt pobierania wymazów „Test&GO” . Z Centrum skorzystać mogą osoby, które zgłoszą się na infolinię (tel. 58 34 91 888) i zostaną zakwalifikowane przez operatora do badania. Osoba zakwalifikowana otrzymuje informację o terminie przybycia do Centrum – dojeżdża na badanie korzystając wyłącznie z samochodu. Na miejscu studenci Wydziału Pielęgniarstwa i Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz specjalnie przeszkoleni żołnierze WOT-u pobiorą wymaz z gardła i prześlą go do badań

Wyniki uzyskamy po około dwóch dniach W punkcie pracować będzie 12 studentów, wolontariuszy z kierunków pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Akademii Pomorskiej wraz z 2  pracownikami Instytutu Nauk o Zdrowiu oraz żołnierze Wojskami Ochrony Terytorialnej. Koszty powstania puntu zostały pokryte ze środków, które uczelnia pozyskała na zadania prospołeczne.

Punkt przy ul. Bohaterów Westerplatte w Słupsku otwarty jest przez cały tydzień w godzinach 10.00 – 13.00.

 

Udostępnij.