Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Kwakowie włączyły się w akcję „Kartka dla Medyka”, która polega na narysowaniu, namalowaniu lub stworzeniu rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia.

W ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Medyka” wzięli udział chętni, którzy wykonują swoje prace oczywiście w domach. Malują piękne kartki z podziękowaniami dla służby zdrowia. Za ich poświęcenie w czasach walki z wirusem – przyznaje Magdalena Wirkus – Gąsiorek, opiekun grupy.

Aktywność uczniów z Kwakowa w czasie pandemii nie ograniczyła się do akcji „Kartka dla Medyka”. Dzieci zaangażowały się także w akcję #wszystkobedziedobrze.

W wielu państwach dotkniętych koronawirusem dzieci malują tęcze na oknach lub przyklejają kolorowe rysunki. Akcja ma na celu, aby podczas kwarantanny ulice były kolorowe, a dzieci były wesołe i uśmiechnięte. Niech ten czas nie kojarzy nam się tylko z obawą i smutkiem, pokolorujmy go zatem chociaż na chwilę w kolorach tęczy – podkreśla nauczycielka.

Pomysł wywieszania kolorowych rysunków na oknach zapoczątkowały od dzieci z angielskiego Yorkshire. Maluchy wraz z rodzicami zaczęły malować tęcze na kartkach papieru i przyklejać je do szyb w oknach.

Udostępnij.