Ze względu na zagrożenie koronawirusem specjalne środki bezpieczeństwa wprowadziła Szybka Kolej Miejska w Trójmieście. Dezynfekowane są pociągi oraz infrastruktura pasażerska. Pracownicy mają do dyspozycji żele antybakteryjne, maseczki i rękawiczki. Wszystko aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

 Od 19 marca, w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, które po całodniowej służbie zjeżdżają na nocny postój pojawiają się pracownicy ubrani w specjalne kombinezony, gogle i maski, wyposażeni w zmgławiacze – informuje Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.

 Za ich pomocą rozpylają w składach środek odkażający. Po przeprowadzonej dezynfekcji okna i drzwi składu są szczelnie zamknięte, a po kilku godzinach pociąg jest starannie wietrzony.

 – Taka operacja jest bardzo skuteczna i zapewnia wysoką skuteczność odkażania, której efekt utrzymuje się nawet przez 10 dni – dodaje Złotoś. – Zmgławianie będzie powtarzane, tak długo ja to będzie konieczne.

 Przynajmniej raz dziennie infrastruktura pasażerska oraz pociągi SKM są myte i dezynfekowane.

Zamknięte zostały także, działające jeszcze w niezmodernizowanych składach toalety z otwartym obiegiem.

 – W pozostałych wyłączone zostały suszarki do rąk, które zastąpiliśmy ręcznikami papierowymi – podkreśla.

 Jednocześnie drzwi pociągów otwierane są przez obsługę. Pracownicy spółki otrzymali żele antybakteryjne, maseczki i rękawiczki. Zostali również zapoznani z procedurami postępowania z pasażerami z objawami Covid-19.

 Aby ograniczyć ryzyko przenoszenia się wirusa przewoźnik zachęca pasażerów do kupowania biletów bezgotówkowo. – Bilety Szybkiej Kolei Miejskiej można kupić przez aplikacje lub na stronie internetowej. Cały czas działają też automaty biletowe – mówi rzecznik SKM. – Przy zakupie biletów w kasach i u kierowników pociągów zachęcamy jednak do płatności kartą płatniczą.

Udostępnij.