W Słupsku 12 stycznia w hali Gryfia odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działo się też w Kobylnicy.

fot. Daria Bronka/drzewniak

 

To wydarzenie to jedna z największych akcji charytatywnych na świecie. Zebrane pieniądze wykorzystywane są na zakup zaawansowanych sprzętów medycznych, ambulansów, sprzętu rehabilitacyjnego do ratowania życia i zdrowia. W tym roku roku Orkiestra zbierała pieniądze na dziecięcą medycynę ratunkową.

fot. Mateusz Tomasik

W Hali Gryfia odbyła się słupska impreza finałowa.Na głównej scenie zaprezentowali się muzycy współpracujący z instruktorami Słupskiego Ośrodka Kultury, a także dziecięce grupy taneczne.Stoiska wystawiły słupskie instytucje kultury oraz stowarzyszenia. Odbyła się również licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców na rzecz WOŚP. Wylicytować można było m.in. sesję fotograficzną u Katarzyny Lewańskiej-Tukaj, tatuaż w studiu Studziński Team Studio Tattoo, obiad z Dorotą Landowską i Mariuszem Bonaszewskim w restauracji Dym na wodzie, koktajl z szefem słupskiego sztabu w Milkshake Barze czy obiad w libańskiej restauracji Byblos Mezza House.

Orkiestra grała też m.in. w podsłupskiej Kobylnicy. Tam w czasie finału także odbywały się licytacje i konkursy, a ponadto zatańczyły cheerladerki Maxi Słupsk i zaprezentowali się zawodnicy z Klubu Tańca Sportowego Paktan. O godz. 20 jak w całym kraju rozbłysło Światełko Do Nieba.

Udostępnij.