Słupska fundacja Indygo otrzymała nagrodę specjalną od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitny wkład i osiągnięcia w dziedzinie kultury. Minister docenił działania słupszczan związane z coroczną organizacją Inscenizacji Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Nagrodę dla fundacji Indygo wręczono podczas jubileuszowej 25 gali Nagrody Bursztynowego Mieczyka. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana w województwie pomorskim. Otrzymują ją podmioty, organizacje pozarządowe, które w sposób szczególny wyróżniły się na tle innych zaangażowaniem, prowadzonymi działaniami, istotnym aspektem życia mieszkańców, którym się zajmowali.

Wręczana jest każdego roku w grudniu, przed Bożym Narodzenia. W minioną sobotę w Europejskim Centrum Solidarności nagrodę odebrali słupszczanie. – Nagrodę wspólnie ze mną powinni odbierać wolontariusze, bez których nie moglibyśmy zrealizować wielu, często szalonych pomysłów. Jednak jest ich tak wielu, że nie zmieścili by się na scenie – mówił podczas gali rozdania nagród Jacek Szuba, prezes Fundacji Indygo.

Działalność fundacji jest doskonale znana w regionie słupskim. Dzięki zaangażowaniu wielu osób fundacji udało się przygotować przez ostatnie lata blisko 100 różnego rodzaju wydarzeń o charakterze społeczno-kulturalnym. Indygo do nagrody zgłosiła Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

Fundacja Indygo niebawem będzie świętować 5-lecie swojej działalności. Na swoim koncie ma wiele imprez. Najbardziej znaną jest Inscenizacja Wybuchu Powstania Warszawskiego. W przedsięwzięciu co roku uczestnicy kilkuset wolontariuszy, rekonstruktorów, a przyglądają mi się mu tysiące widzów.

 

Udostępnij.