Niedawno odbył się trzeci cykl warsztatów fotograficznych w ramach projektu   „Światłem pisane”, a już 25-27 października będzie realizowany czwarty. Już trwają zapisy.

fot. Czarek Suwała

 Głównym miejscem ostatnich warsztatów była ustecka Latarnia Morska.
– Warsztatowicze w ciągu tych trzech dni tworzyli camery obscury z przedmiotów z odzysku i stworzyli ogromną camerę z Latarni Morskiej. Jej oko zapisywało obraz okolic budowli i morskiej otchłani na wielkich, panoramicznych płachtach materiału światłoczułego – mówi Krzysztof Tomasik, pomysłodawca projektu. Następna taka camera obscura powstanie z Baszty Czarownic w czasie ostatniej części projektu, już w weekend 25-27 października. Zapisy na warsztaty już trwają. Udział w nich jest bezpłatny – dodaje Krzysztof Tomasik. Zapisywać można się pisząc na maila: k.tomasik@bgsw.pl

fot. Czarek Suwała

Warsztaty w Latarni poprowadził Vahram Mkhitaryan – pochodzący z Armenii reżyser i fotograf – on też poprowadzi te w Baszcie Czarownic. Vahram do Polski pierwszy raz przyjechał w roku 2005 jako stypendysta Programu im. Lane’a Kirklanda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Trzykrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwukrotnie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Jest twórcą wielu filmów krótkometrażowych i zdobywcą prestiżowych nagród w tej tematyce.

Projekt „Światłem pisane” realizowany przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udostępnij.