Prezydent Słupska przyznała swoje nagrody ludziom zaangażowanym w rozwój kultury muzycznej w Słupsku. Jedna z dwóch nagród powędrowała do twórcy i głównego menadżera Motor Rock Pub.

Prezydent Miasta Słupska przyznała nagrodę  I Stopnia Marcinowi Ostrowskiemu z popularnego „motora” za pasję i zaangażowanie w kreowanie życia kulturalnego Słupska, oraz stworzenie przestrzeni dla wszystkich spragnionych rockowego Keep on rocking!

Nagrodę wręczono podczas obchodu 15-lecia działalności klubu. Marcin Ostrowski od 15 lat prowadzi Motor Rock Pub – jedną z najważniejszych scen muzyki rockowej w Polsce. Działalność muzyczna tego miejsca jest istotna dla Słupska na trzech poziomach: osoby odnajdujące się w klimatach muzyki rockowej, metalowej i punkowej mają możliwość słuchania muzyki na żywo; słupskie zespoły mają scenę, na której mogą się prezentować publiczności, a dzielenie się twórczością jest w sztuce najważniejsze; dzięki renomie klubu udaje się zapraszać pierwszoligowych wykonawców zarówno polskich jak i zagranicznych, co z jednej strony zapewnia wysoki poziom artystyczny a z drugiej Słupsk istnieje na mapie koncertowej i jest brany pod uwagę przez tour menagerów.

Drugą nagrodę I Stopnia otrzymała Maciej Banachowski. Za nieustającą pasję do muzyki, za konsekwencję w animowaniu sceny muzycznej, a także za zaangażowanie w prowadzenie Słupskiej Sinfonietty i kreowanie wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie.

Maciej Banachowski aranżer i dyrygent. Absolwent słupskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. A nade wszystko człowiek wysokiej kultury muzycznej, zdeterminowany by swoje życie zawodowe połączyć ze sztuką i realizować się w Słupsku. Słupska Sinfonietta – młodzieżowa, amatorska orkiestra kameralna bez jego entuzjazmu, pracy i oddania najpewniej skończyłaby swą działalność po pierwszym sezonie artystycznym.

 

Udostępnij.