Pomorskie lasy grzybami stoją, a te własnie „wysypały”. Miejscową tradycją są także zmagania grzybiarzy. W najbliższą sobotę już 13 raz odbędą się Otwarte Mistrzostwa w Zbieraniu Grzybów w Korzybiu. 

 

-. Wszystkich miłośników zbierania zapraszamy do udziału w konkursach tematycznych: na największego grzyba, na największy zbiór, najciekawsza rodzinka, na nietypowego grzyba  oraz konkurs na pasztet z grzybami. Podczas imprezy nie zabraknie dobrej muzyki, tańców i przepysznych potraw  przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń z Kępic – mówi Sylwia Ziemska, z biblioteki w Kępicach.

Zapisy rozpoczną się o godzinie 9.00 na plaży przy jeziorze w Korzybiu. Konkurs kulinarny na najlepszy pasztet z grzybami odbędzie się o 12.30. W międzyczasie członkinie Koła Gospodyń nauczą jak zrobić pierogi. Mykolodzy przedstawią budowę grzybów i przeprowadzą krótką prelekcję na temat ich zbierania. Dodatkowo będziemy mogli obejrzeć stanowisko sanepidu, na którym zaprezentują jak odróżnić  grzyb jadalny od trującego .

Nadleśnictwo Warcino podczas imprezy rozstrzygnie konkurs plastyczny „Grzyby naszych lasów”. Nie zabraknie również animacji dla dzieci. W specjalnie przygotowanym stanowisku panie z Biblioteki Publicznej będą malowały buzie najmłodszym uczestnikom grzybobrania, jak również nauczą jak się robi wianki lub motanki (szmaciane lalki). Wszyscy będą mogli spróbować darmowej zupy  oraz pierogów z kapustą i grzybami. Zapraszamy miłośników zbierania grzybów i ich rodziny!

 Impreza jest nietypowa, to nie jest kolejny festyn lecz miejsce integracji różnych grup wiekowych na łonie natury wśród przepięknych lasów i jezior. Każdy kto nawet nie zbiera na co dzień grzybów może wygrać konkurs znajdując tylko jednego grzyba, który jest np. nietypowy lub największy.

Udostępnij.