Wakacje to doskonały czas na remonty w szkołach. W Słupsku i prace budowlane prowadzone są w kilku placówkach. Jedne z największych zmian czekają uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Przy szkole powstało boisko wiele funkcyjne.

Trwają ostatnie prace przy budowie boiska. Na razie plac został wyłożony specjalną nawierzchnią. Ocieplana jest także sala gimnastyczna. Budowa boiska kosztować będzie blisko pół miliona złotych.

Na boisku będzie można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną oraz tenisa ziemnego. Prace przy budowie boiska będą trwały jeszcze kilka tygodni. Trzeba jeszcze je ogrodzić i zainstalować system odwodnienia. Obiekt ma być gotowy na obchody 70-lecia szkoły.

Trwają także prace w innych placówkach oświatowych w Słupsku. Boisko przy II Liceum Ogólnokształcącym nie jest jedynym, które powstanie tego lata. Trwają prace przy budowie boiska dla Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. profesora Lotha. Ponadto przy IV Liceum Ogólnokształcącym trwa remont bloku sportowego. Nie lada wyzwaniem jest także remont i dostosowanie dawnego budynku gimnazjum przy ul. Sobieskiego 3 na potrzeby Zespołu Szkół Ekonomicznych i technicznych. Wykonana jest m.in instalacja elektryczna i internetowa.

Natomiast w szkole podstawowej nr 1 prowadzona jest modernizacja ogrodzenia, a Szkole Podstawowej nr 3 wymiana opraw i osprzętu w salach dydaktycznych. Trwają także prace innych szkołach i przedszkolach w naszym mieście.

Udostępnij.