Kolejna nie lada atrakcja w Ustce. W parku Jana Pawła II w Ustce, znanym też jako Zaułek Kapitański stanęła makieta przedstawiająca nieistniejącą już starą osadę rybacką. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Makieta prezentuje fragment dawnej Ustki z przełomu XVIII i XIX wieku, wraz z Kościołem Św. Mikołaja, który stał niegdyś w tym miejscu. W tym roku podczas badań archeologicznych potwierdzona została lokalizacja kościoła. Władze Ustki planują przebudowę i zagospodarowania skweru

Obecnie dopracowujemy koncepcję zagospodarowania parku. Już wkrótce zaprezentujemy ją mieszkańcom. Czekamy także na ich opinie i uwagi – mówi Eliza Mordal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce

Przy makiecie znajdują się także tablice informacyjne, które przybliżają historię tego miejsca oraz założenia realizowanego projektu pn. „Przywrócenie walorów historycznych Starej Osady Rybackiej w Ustce poprzez zabezpieczenie i ekspozycję ruin kościoła pw. św. Mikołaja oraz nadanie obszarowi charakteru produktu turystycznego”.

Z projektu do tej pory zrealizowana została m.in. przebudowa ulic Perłowej, Nadmorskiej i Pomorskiej. Dzięki niemu także główna ulica Starej Osady Rybackiej – ulica Marynarki Polskiej – zostanie wyposażona w elementy małej architektury i zyska nowe zielone miejsca.

Udostępnij.