Kara nawet 10 lat więzienia grozi 49-latkowi ze Słupska. Mężczyzna za swoje zakupy wielokrotnie płacił znalezioną kartą bankomatową.

Pod koniec lipca słupscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zagubieniu karty bankomatowej. Po wnikliwym sprawdzeniu okazało się, że ktoś używa tej karty, płacąc nią za zakupy. – Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Ustalili, gdzie były dokonywane płatności, zabezpieczyli monitoringi, rozmawiali z potencjalnymi świadkami i wytypowali osobę, która nielegalnie używała znalezionej karty – mówi Monika Sadurska, rzeczniczka słupskiej policji.

Dwa dni później funkcjonariusze dotarli do jednego z mieszkań na terenie miasta, w którym był mężczyzna podejrzany, o ten proceder. Okazał się nim 49-latek, który miał przy sobie kartę płatniczą należącą do poszkodowanego. Mężczyzna przyznał, że znalazł ją i kilkakrotnie jej używał. 49-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, bo tak kodeks karny określa posługiwanie się znalezioną kartą płatniczą. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Udostępnij.