Wielkie brawa należą się Teatrowi Nowemu im. Witkacego w Słupsku. Teatr z najmniejszym budżetem w kraju otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie szekspirowskim. „Kupiec wenecki” w reżyserii Szymona Kaczmarka wygrał „Złotego Yoricka”

 

jury 26. Konkursu na Najlepszą Polską Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira oraz Utworów Inspirowanych Dziełami Williama Szekspira w sezonie 2018/2019, zwanym w skrócie Konkursem o Złotego Yoricka, w składzie: Dorota Buchwald – Przewodnicząca Jury, Jacek Kopciński, Roman Pawłowski, po obejrzeniu trzech spektakli finałowych, prezentowanych w ramach 23. Festiwalu Szekspirowskiego: Hamleta w reżyserii Mai Kleczewskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu Kupca Weneckiego w reżyserii Szymona Kaczmarka z Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku oraz Wieczoru Trzech Króli w reżyserii Łukasza Kosa z Teatru im. Juliusza Osterwy Lublinie postanowiło większością głosów Nagrodę Złotego Yoricka 2019 przyznać Nowemu Teatrowi im. Witkacego w Słupsku za spektakl Kupiec Wenecki w reżyserii Szymona Kaczmarka.

Jury doceniło spójną interpretację dramatu, która potwierdza, że Szekspir jest ciągle o tym „co jest w Polsce do myślenia”.

Mamy Złotego Yoricka! Nasz spektakl uznany został najlepszą inscenizacją Szekspirowską w Polsce w sezonie 2018/2019. Udowodniliśmy, że najniżej dotowany teatr dramatyczny w Polsce może robić najlepsze spektakle w kraju! Ta nagroda daje nam nie tylko wielką satysfakcję, ale również impuls do dalszych działań. Potwierdza, że warto podejmować trudne i nieoczywiste wyzwania artystyczne. Gorąco zapraszamy 1 i 2 listopada na „Kupca weneckiego” do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Przeżyjmy wspólnie sukces całego zespołu, miasta i widowni, bez której nie byłoby tego teatru – mówi Dominik Nowak, dyrektor teatru w Słupsku.

1 i 2 listopada 2019 spektakl pt. „Kupiec wenecki”  będzie  można zobaczyć na deskach Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

 

 

Udostępnij.