Finał IV Konkurs Programowania Scratch rozstrzygnięty został w Zespoupsk

le Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku. Do zawodów zgłosiło się 16 uczestników z 6 szkół podstawowych ze Słupska i okolic.

W konkursie młodzi programiści musieli wykonać pracę programistyczną w formie projektu (na określony w regulaminie temat) na wykonanie której mieli miesiąc. Projekty zostały ocenione przez komisję konkursową, a sześciu najlepszych zawodników wzięło udział w finale konkursu. Finał odbył się w siedzibie organizatora i polegał na rozwiązaniu testu online, który sprawdzał wiedzę i umiejętności programowania w Scratch.

To kolejne w tym roku zmagania młodych pełnych pasji młodych programistów, którzy dzięki udziałom w różnorodnych konkursach zdobywają nowe i wzmacniają już posiadane umiejętności. Wszyscy uczestnicy mogą czuć się wygrani bo tylko niewielka grupa z całego Słupska i okolic podjęła trud uczestnictwa w zawodach. Dziękujemy również nauczycielom za opiekę nad zawodnikami!!!

Oczywiście nie było by konkursu gdyby nie współpraca wielu osób, to dzięki pomocy uczniów ZSP nr 1 w Słupsku i ich zaangażowaniu konkurs odbył się sprawnie i był profesjonalnie przygotowany.

1 miejsce Martyna Hedeszyńska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku

2 miejsce Robert Woronin z Zespołu Szkół STO w Słupsku

3 miejsce Jan Laskowski z Zespołu Szkół STO w Słupsku

 

Udostępnij.