II dzień V Słupskie Historycznego Festiwalu za nami. Było wiele emocji i atrakcji. Pokazali się kolekcjonerzy, miłośnicy dawnych tańców, naukowcy, a także fani kuchni staropolskiej.

Jak co roku w drugim dniu, festiwal odbywa się w budynku Wydziału Filologiczno-Historycznym przy ul .Arciszewskiego. Mogliśmy skosztować staropolskiej kuchni, którą zaprezentowała młodzież ze słupskiego gastronomika.

Tradycją festiwalu jest konkurs dla młodzieży. Na najlepszych czekały wartościowe nagrody.  Wykładowcy oraz studenci instytutu historii przygotowali cykl bardzo ciekawych wykładów. Chętni mogli obserwować pokaz tańców dworskich oraz zapoznać się ze zbiorami słupskich kolekcjonerów, a także z ofertą placówek związanych z historią.

To jednak nie koniec emocji związanych z V Słupskim Festiwalem Historycznym. Dzisiaj, trzeci dzień imprezy. Star o godzinie 14 w Kobylnicy przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji. Tym razem także przeniesiemy się w przeszłość wspólnie z grupami rekonstrukcyjnymi. Czeka na nas wiele atrakcji takich jak: muzyka oddająca klimat festiwalu, zagości na scenie Żywiłak i wiele innych zespołów, pokazy walk rycerskich, wystrzały z armat, ale to nie wszystko.

Udostępnij.