Zapraszamy do aktywnego spędzenia kolejnej majówki. W Słupsku i regionie na każdego czeka mnóstwo propozycji, w tym koncert Natalii Szoreder i Voyager!. Wybierz coś dla siebie i rodziny!

Piątek, 10 maja

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zaprasza na Dzień Otwarty

CAT w Ustce zaprasza na Dzień Otwarty (godz. 10-18) do galerii przy ul. M Zaruskiego 1a w Ustce. 

 • 10.00 – 18.00 – Wystawa zbiorowa „POD SOCZYSTYM ZIELONYM MCHEM, KTOŚ SCHOWAŁ BIAŁE KOŚCI”/ IV piętro, sala wystawowa Artyści: Natalia Bażowska, Krzysztof Maniak, Paweł Szeibel, Wojciech Ireneusz Sobczyk, Bianka Rolando, Kuba Woynarowski; Kuratorka: Marta Kudelska
 • Wystawa Mikołaja Prynkiewicza „Tryptyk DAN_CE_FLOOR” / II piętro Mała Galeria
 • Ekspozycja stała w formie instalacji zewnętrznej na budynku „JEST FAJNIE, ALE TROCHĘ BOIMY SIĘ MIŁOŚCI / WOJNY” Paweł Korbus / Elewacja budynku
 • Projekt „ODDECH” Jarosława Perszko / Parter, wejście główne)

OPEN STUDIO / Pracownia Rzeźby i Ceramiki
prowadzący: Michał Żesławski / Parter, wejście od Dziedzińca

OPEN STUDIO / 15.00 – 18.00 / Pracownia Fotograficzno-Filmowa
prowadzący: Krzysztof Tomasik / Parter, wejście od Dziedzińca

Piknik z Mechanikiem

Kliknij i powiększ

godz. 11-13 Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku zaprasza na PIKNIK Z MECHANIKIEM  W programie między innymi:

 • zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły
 • prezentacja zainteresowań uczniów
 • przedstawienie oferty zajęć dodatkowych
 • budowa i wystawa robotów
 • kącik młodego mechatronika
 • pokazy sztuk walki
 • dla odważnych  –  skałka wspinaczkowa
 • pokaz musztry wojskowej
 • prezentacja wyposażenia wojskowego
 • poczęstunek

Dzień Strażaka w Słupsku 

W piątek, 10 maja o godz. 12.00 na PL. Zwycięstwa odbędą się uroczystości związane z Dniem Strażaka.
Harmonogram:

10.40 – 10.50 – przemarsz pododdziałów ulicami Młyńska – Zamkowa – Jagiełły – Dominikańska.

11.00 – 11.40 – Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Św. Jacka.

11.40 – 11.45 – zbiórka pododdziałów na ulicy Dominikańskiej.

11.50 – 12.00 – przemarsz pododdziałów ulicami Dominikańska – Jagiełły – Deotymy – Plac Zwycięstwa.

12.00 – 13.30 – Apel z okazji „Dnia Strażaka 2019″.

13.30 – 13.45 – przemarsz pododdziałów ulicami Plac Zwycięstwa – Deotymy – Jana Pawła II – Zamkowa – Młyńska.

W związku z uroczystością oraz przemarszem pododdziałów spodziewane są chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym na przedstawionych odcinkach dróg; dodatkowo oraz od 9 maja 2019 od godziny 21.00 do 10 maja 2019 roku do godziny 14.30 częściowo z użytkowania zostanie wyłączony Plac Zwycięstwa.

Akcja charytatywna na rzecz Hospicjum w Słupsku

W piątek, 10 maja 2019 o godz. 18.00 na placu przed biblioteką przy ul. Grodzkiej WZW Wiarusy im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha zaśpiewają na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Okazją do świętowania będzie również 100. rocznica urodzin Stanisława Szarmacha oraz 11. rocznica reaktywacji Zespołu. Gościnnie w koncercie udział weźmie Zespół Wokalny AleBabki działający przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Sobota, 11 maja 

Piknik Majowy w Kępicach z wojskiem i zespołem Voyager

Kliknij i powiększ

W sobotę, od godz 14 szereg atrakcji w ramach Charytatywnego Pikniku Majowego dla Henryka Łepeckiego. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchańców, zjeżdżalni i innych stoisk.
Ponadto przyjedzie 32. Wielszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, który przygotuje symulator dachowania, a także sprzęty wojskowe do zwiedzania i oglądania. Widowiskowy pokaz swoich umiejętności przedstawią żołnierze z jednostki specjalnej “Formoza”, Batalionu Ochrony Bazy i z 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Wojskowi ugotują też grochówkę.
Swoimi nowymi samochodami przyjadą do nas przedstawiciele marki Toyota. Mieszkańcy będą mieli możliwość jazdy próbnej.
Na miejscu będą również fryzjerki, kosmetyczki i masażyści ze szkoły policealnej TEB ze Słupska. Nie zabraknie oczywiście pysznego jadła od Koła Gospodyń Wszechstronnych i Sołectwa Mzdowo. Oprócz tego wystąpią nasze lokalne zespoły: chór Półnuta”, “Kępiczanki”, dzieci uczestniczące na zajęcia wokalne i taneczne, “Pietruchy” i kwintet dęty.
Gwiazdą wieczoru będzie zespół “Voyager”, a przed nimi wystąpi zespół “WonerS”. Na zakończenie muzykę na żywo wykona zespół Iluzjon. Podczas imprezy odbędzie się konkurs na potrawę z grilla. Na paradę przyjedzie Słupska Grupa Motocyklowa i Miasteckie Stowarzyszenie “Gryf”. Swój udział zapowiedział także Piotr Muller – poseł ziemi słupskiej i wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Atrakcji jest wiele, ale to wszystko po to, aby pomóc naszemu mieszkańcowi – Henrykowi Łepeckiemu, dlatego festyn jest połączony ze zbiórką pieniędzy na jego leczenie. Zapraszamy do udziału w festynie!

Targi Kwiatowe w Słupsku 

W sobotę i niedzielę (11-12 maja) w godzinach 9-16. na placu przy Pomorskim Ośrodku Doradztwa Ogrodniczego w Słupsku przy ulicy Poniatowskiego/Bałtyckiej odbędą się Targi Kwiatowe.  Na miejscu kupić będzie można krzewy, kwiaty, drzewka, cebulki, sadzonki. Zobaczyć będzie można pokaz królików, a dla gości wystąpi zespół Abslowent.

 

 

 

 

Wymień śmieci na kwiaty i drzewka

W sobotę 11 maja od godz.  10:00 do 14:00 na terenie PSZOK Bałtycka EkoPrzystań przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku będzie można wymienić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz makulaturę na rośliny balkonowe i ogrodowe oraz zioła. Akcja pn. „Dzień bez śmiecenia” organizowana jest po raz 9 przez Miasto Słupsk oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku. W tym roku będą to tuje, kwiaty balkonowe, cisy, jałowce, żywotniki, drzewa i krzewy owocowe oraz zioła,  w tym m.in. mięta, bazylia, oregano i tymianek. Wszyscy współorganizatorzy przygotują szereg atrakcji dla wszystkich uczestników „Dnia bez śmiecenia”. Będą zabawy i konkursy, w których będzie można zdobyć gadżety i upominki, a każdy kto przyjdzie z własnym kubkiem otrzyma pyszną kawę bądź herbatę.

Dzień Mieszkańca w Redzikowie z Natalią Szroeder

11 maja od godz. 16.00 w Redzikowie Centrum Kultury Gminy Słupsk organizuje Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. Impreza zacznie się od animacji dla najmłodszych uczestników. Dzieci będą mogły wyszaleć się również na ogromnych, dmuchanych zamkach albo skorzystać z malowania twarzy. W międzyczasie na scenie prezentować się będą zespoły artystyczne działające przy Centrum Kultury Gminy Słupsk. Na fanów kulinariów będą czekać stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, nie zabraknie również wystaw lokalnych artystów i rękodzielników. O godzinie 19:00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru wokalistka Natalia Szroeder, która zadebiutowała w 2012 roku swoim singlem „Jane”, a jej piosenka, która powstała we współpracy z raperem Liberem – „Wszystkiego na raz” długo utrzymywała się wśród najczęściej granych utworów w kraju. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, które w kreatywny sposób będą mogły wspólnie spędzić wolny dzień oraz cieszyć się ogromem oferowanych atrakcji. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Piknik Historyczny i walki rycerskie w Kobylnicy

Wybierz się w niezwykłą podróż w czasie z Akademią Pomorską… W sobotę, 11 maja, podczas Pikniku Historycznego przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, od 14:00 pokazy walk rycerskich, wystrzały z armaty, średniowieczne warsztaty rzemieślnicze, kuchnia historyczna, konkursy plebejskie, pokazy taneczne, wystawy, prezentacje, swojskie jadło, przedni napitek oraz wiele więcej atrakcji!
Zagrają:  Żywiołak, Zgagafari

Więcej na www.slupskifestiwalhistoryczny.info 

 

Niedziela, 12 maja 

Dawne rzemiosło, czyli Święty Florian i jego rzemieślnicy w Czystej

Niedziela, godz. 10-14. Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Gmina Smołdzino zaprasza na wydarzenie Święty Florian i jego rzemieślnicy do Ośrodka Edukacyjnego Karina w Czystej Szwarc, mydło i powidło… czyli przegląd rzemiosł różnych. 

Święty Florian i jego rzemieślnicy znów zagoszczą w Ośrodku Edukacyjnym Karina w Czystej. Już niebawem będziemy mogli podpatrywać przy pracy przedstawicieli zawodów, których patronem jest święty Florian: strażaków, kowala, garncarza, bednarza, smolarza, kominiarza, mydlarkę, oraz spadkobierców dawnych umiejętności hutniczych. Święty Florian ma także pod swoją opieką piekarzy i kupców bławatnych – nie zabraknie więc lokalnych wypieków i wyrobów rękodzielniczych.

W PROGRAMIE:

 • nabożeństwo majowe pod kapliczką Matki Boskiej w Czystej

 • przemarsz Orkiestry Dętej Ziemi Lęborskiej do Ośrodka Edukacyjnego Karina

 • pokazy strażackie: prezentacje sprzętu pożarniczego, wozów strażackich, pokazy umiejętności strażackich, zabawy z pianą gaśniczą

 • pokazy i warsztaty rzemieślnicze: pokaz kowalski, bednarski, kominiarski, smolarski, pokaz i warsztaty tworzenia szkła artystycznego metodą fusingu, warsztaty mydlarskie oraz wykonywania mioteł brzozowych

 • pokaz ratownictwa medycznego

 • wystawa prac oraz plener uczestników Smołdzińskiej Pracowni Rysunku i Malarstwa działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie pod kierunkiem Elżbiety Bernackiej – Hanus

Grand Prix Słupska w szachach. 

W niedzielę 12 maja 2019r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku przy Ul. Sienkiewicza 8 odbędzie się 4 runda VII edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15. Turniej rozpocznie się o godzinie 10, a zapisy przyjmowane będą kwadrans przed rozpoczęciem gier. Sędzią zawodów będzie Brunon Studziński, a organizatorem Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

 

Udostępnij.