W czwartek mieszkańcy Słupska uczestniczyli w pikniku europejskim,który odbył się w parku im. PCK przy ulicy Małcużyńskiego.

fot. Julia Walczak/drzewniak

 

Piknik został zorganizowany z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej i Dnia Europy. Uczestnicy mogli m.in. wziąć udział w debacie pt. „Dlaczego wybory do Parlamentu Europejskiego są ważne” oraz spróbować swoich sił w quizie o Unii Europejskiej. Organizatorzy zapewnili chętnym m.in. rodzinne grillowanie przygotowane przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku, Europejską Grę Miejską (link is external) przygotowaną przez członków Koła Naukowego Administratywistów Akademii Pomorskiej w Słupsku, pokazowy trening piłkarzy Gryfa Słupsk S.A., pokaz samochodów i badania daktyloskopijne przygotowane przez Szkołę Policji w Słupsku, pokaz sprzętu i znakowanie rowerów przez Komendę Miejską Policji w Słupsku. Ponadto spółka miejska Wodociągi Słupsk S.A. przygotowała m.in. kącik edukacyjny, konkurs na rozpoznawanie smaku wody, a Ochotnicza Straż Pożarna Dargoleza – pokaz sprzętu strażackiego.
Były też stoisko informacyjne Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku i animacje przygotowane przez Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku.
Współorganizatorami wydarzeń były m.in.: Gmina Słupsk, Gmina Kobylnica, Powiat Słupski

tekst i zdjęcia: Julia Walczak/drzewniak.

tekst: Julia Walczak/drzewniak

Udostępnij.