Uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku stworzyli dwa murale w budynku Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Hubalczyków w Słupsku.

cof

Pierwszy z murali powstał z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych. Natomiast drugi stanowi emblemat Soroptimist International – międzynarodowej organizacji pozarządowej, która zrzesza kobiety popierające prawa człowieka i walczące o umacnianie praw kobiet. Emblemat to okrągły znaczek z napisem Soroptimist International, z postacią kobiety z uniesionymi do góry rękoma (Soroptymistka nigdy się nie poddaje), otoczona wieńcem z liści dębu po prawej symbolizującymi „wytrwałość” i liśćmi laurowymi po lewej – symbolizującym „zwycięstwo”. W Słupsku działa lokalny klub Soroptimist International, który powstał w 2000 r. i liczy 21 członkiń.

Murale powstałe w słupskiej bibliotece stanowią część szkolnej akcji pod nazwą „15 murali na 15-lecie Plastyka”, którą realizują uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku w ramach jubileuszu swojej szkoły.

Projekty murali, które zdobią ścianę biblioteki przy ulicy Hubalczyków opracował Stanisław Czomber, grafik w słupskim Plastyku.

Udostępnij.