W sobotę, 6 kwietnia 2019 roku odbyła się największa impreza sportowa Polskiej Federacji Taekwon-do będąca ukoronowaniem sezonu startowego, tj. Mistrzostwa Polski Taekwon-do PFT 2019.

Na 12 matach spotkała się rekordowa ilość zawodników – 661 osób zostało zgłoszonych do rywalizacji. Konkurencjami dla wszystkich grup wiekowych były walki i techniki specjalne (w różnych formułach) oraz układy formalne. Niemała ilość osób startujących oznaczała bardzo trudną przeprawę dla wszystkich śmiałków, także dla 18 adeptów sekcji winiszewski.com trenujących w Słupsku i Ustce pod okiem trenerów Karola Winiszewskiego, V Dan i Wojciecha Jarystow, III Dan.

Reprezentanci naszego regionu stanęli na wysokości zadania i w żadnej z konkurencji nie oddawali łatwo pola potwierdzając wysoką dyspozycję indywidualną i drużynową. Sygnał dla całej drużyny dał najmłodszy zawodnik, debiutant Mateusz Chomicz (lat 6) zdobywając tytuł Mistrza Polski 2019 w walkach formuły Bong Matsogi.

Kolejnymi zdobyczami mogli pochwalić się kolejno: – Michał Chomicz – srebro w walkach, – Adam Cichosz – brąz w układach formalnych, – Bartosz Giez – złoto w walkach, srebro w technikach specjalnych dosiężnych, brąz w układach formalnych drużynowych, – Piotr Giez – brąz w układach formalnych drużynowych, – Marcin Grzechnik – brąz w technikach specjalnych dosiężnych, – Oskar Kasyna – srebro w technikach specjalnych szybkościowych, – Dawid Sawicki – srebro w układach formalnych, brąz w technikach specjalnych szybkościowych, – Kacper Zieliński – złoto w walkach.

Wśród dziewcząt i kobiet także nie brakowało medali, gdzie multimedalistką została Hanna Penk, która zdobyła srebro w układach indywidualnych, brąz w walkach, brąz w technikach specjalnych – dosiężnych, brąz w układach formalnych drużynowych . Inne panie też nie próżnowały: – Oliwia Gontarz – brąz w walkach, brąz w układach formalnych, – Magdalena Penk – brąz w układach formalnych drużynowych, – Małgorzata Rusiecka – brąz w układach formalnych, – Wiktoria Sumikowska – srebro w walkach.

Miłym akcentem było zdobycie III miesjca młodych słupszczan w arcytrudnej konkurencji układów drużynowych w mieszanym składzie. Kilku naszym zawodnikom nie udało się tym razem zdobyć medali, ale walczyli o nie niemal do ostatnich sił, byli to Aleksander Budnik, Aleksander Delicki – Kowalczyk (debiut), Jakub Gruszewski i Agata Michalska (debiut). Na szczególne słowa uznania zasługują debiutanci, którzy trafiali w swoich walkach na doświadczonych zawodników, późniejszych Mistrzów Polski i toczyli z nimi równe boje oraz oczywiście multimedalistów. Łączna ilość medali zdobyta przez młodych taekwon-doków wyniosła 18 sztuk, w tym 3 tytuły Mistrzów Polski, 6 wicemistrzów i 9 drugich wicemistrzów.

To nie koniec emocji w tym sezonie treningowym słupsko-usteckiego klubu taekwon-do. Już w najbliższym czasie zawodnicy sekcji winiszewski.com będą uczestnikami seminariów techniczno-treningowych, egzaminów uczniowskich i mistrzowskich oraz obozu letniego w Beskidzie Żywieckim.

Udostępnij.