Rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Do protestu przyłączyli się także pracownicy oświaty ze Słupska i regionu.

Strajk jako ostateczną formę protestu poparła zdecydowana większość nauczycieli i szkół w regionie. Protestujący jeszcze do późnych godzin wieczornych liczyli, że uda się porozumieć z rządem. W efekcie propozycje rządu przyjęła tylko Solidarność. Protestujący przystąpili w poniedziałek od godziny 8 do strajku.

W Słupsku niemal wszystkie szkoły publiczne biorą udział w strajku. W Przedszkolach Miejskich nr 3 i 15 oraz Szkole Podstawowej nr 8 zgodnie z wynikiem referendum nauczyciele nie przystąpili do strajku.

W Ustce taka formę protestu przyjęły wszystkie placówki publiczne – trzy przedszkola, trzy szkoły podstawowe – przystąpiły do strajku.

Jak podają słupscy nauczyciele w proteście biorą udział nie tylko członkowie ZNP, ale także osoby niezrzeszone, a także członkowie oświatowej Solidarności.

We wszystkich szkołach nauczyciele wpisują się na listy strajkowe. Koło godziny 12 znana będzie liczba nauczycieli, którzy przystąpili do strajku. Dzieci, które przyszły dziś do placówek mają zapewnioną opiekę.

Udostępnij.