Knieje lasu, uroczyska, bagna, dzikie łąki i ich tajemniczy mieszkańcy oraz osnute wokół nich niesamowite historie – to bohaterowie najnowszej wystawy, której wernisaż odbył się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Jak zaznaczają artyści – autorzy prac – wystawa „Pod soczystym zielonym mchem, ktoś schował białe kości” z jednej strony nawiązuje do fascynacji tajemnicą i grozą, z drugiej czerpie z doświadczenia romantyzmu, które uczyniło przyrodę miejscem działania dzikich, nieokiełznanych i mrocznych sił, wymykających się woli i ludzkiemu rozumowi.

Artyści prezentujący swoje prace na wystawie to Paweł Szeibel, Krzysztof Maniak, Wojciech Ireneusz Sobczyk, Jakub Woynarowski Natalia Bażowska i Bianka Rolando.

fot. Krzysztof Tomasik

Wystawa „Pod soczystym zielonym mchem, ktoś schował białe kości ” jest pełna cieni, ale i pociągającego romantyzmu. Trochę pozostajemy wobec tego bezradni. Trochę lekceważymy ten potencjał współcześnie, w głębi serca wierząc, że majacząca przed naszymi oczami zjawa sama zniknie. Jednak kolejnej nocy wracamy, by odszukać piękno w jej zimnym obliczu – mówi o prezentowanych pracach kuratorka Marta Kudelska.

Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca 2019 w trzech salonach wystawienniczych:
Galeria Kameralna, ul. Partyzantów 31a w Słupsku, Baszta Czarownic, ul. F. Nullo 8 w Słupsku, CAT, ul. Zaruskiego 1a w Ustce.

 

 

 

Udostępnij.