Słupscy harcerze zdobywają Koronę Europy.Są aktywni i wysoko stawiają poprzeczkę w każdym działaniu. Aby udało się zrealizować plan, potrzebują niewielkiego wsparcia, a chcą oni zdobyć najwyższy szczyt każdego z krajów kontynentalnej Europy.

67. Wędrownicza Drużyna Harcerska lada moment wyruszy na podbój najważniejszych szczytów europejskich krajów. Druhowie, aby zrealizować swoje marzenie potrzebują jednak wsparcia mieszkańców. Jedyne co trzeba zrobić, to wejść na ich fanpage i dać lajka. Ich działania oraz przygotowania można obserwować na facebooku https://www.facebook.com/67WDH/.

Zgodnie z planem druhowie i druhny z 67 Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej ,, Pod Wiatr” chcą zdobyć najwyższe szczyty lub wzniesienia we wszystkich państwach Europy. Swoje przygotowania zaczęli w 2017 roku i trwają do dziś. Wędrują na Pomorzu oraz w górach. Przechodzą szkolenia ratownicze, survivalowe, a nawet łucznicze czy knifemaking’owe. Spotkają się z alpinistami, podróżnikami, ludźmi, którym dużą część życia wypełnia wędrówka, którzy są aktywni – z takich ludzi biorą inspiracje. Uczestniczą w wielu biwakach, rajdach pieszych i rowerowych, brali udział w biegu survivalowym Formoza Challenge.

 

Do tej pory byli w Beskidzie Sądeckim i Karkonoszach.
Najwyższym szczytem jaki zdobyli była Śnieżka mająca 1603 m.n.p.m. Był to pierwszy szczyt z Korony Europy (Śnieżka jest najwyższą górą Czech).
Teraz idą wyżej – po najwyższy szczyt kontynentalny Hiszpanii – Mulhacén, mający 3478,6 m n.p.m. Wyprawę planują na maj tego roku.

Alina Częścik/drzewniak


Udostępnij.