Spotkania Klubu Czarnego Krążka cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słupszczan. Tym razem miłośnicy muzyki mogli nie tylko posłuchać wyjątkowych utworów, ale także podyskutować o historii rock and rolla.

 

fot. Alina Częścik/drzewniak

Ostatnie spotkania Klubu Czarnego Krążka tradycyjnie odbyło się Miejscu Animacji Kultury słupskiej biblioteki i przebiegło pod hasłem od Charlesa do Chucka, podróż z Chuckiem Berry po obu stronach Atlantyku.

Zgodnie z tytułem bohaterem wieczoru był ojciec rock and rolla, czyli Chuck Berry. Prowadzący spotkanie Adras Astalos zaprezentował utwory mistrza, ale także wykonawców, którzy czerpali z jego twórczości. Nie zabrakło takich muzyków jak The Beatles, The Rolling Stones, The Allman Brothers Band i wielu innych.

Klub Czarnego Krążka powstał ponad pięć lat temu. W ramach jego działalności raz w miesiącu, w słupskiej bibliotece spotykają się miłośnicy muzyki oraz płyt winylowych. Wspólnie słuchają muzyki oraz dyskutują o jej historii, twórczości poszczególnych artystów. Następne spotkanie już w marcu i poświęcone będzie działalności grupy Genesis.

Tekst i zdjęcia: Alina Częścik/drzewniak

Podczas spotkania mogliśmy posłuchać takich numerów jak:

https://www.youtube.com/watch?v=ZFo8-JqzSCM

https://www.youtube.com/watch?v=Jt0mg8Z09SY

https://www.youtube.com/watch?v=SLXZulJgVZw

Udostępnij.