Trzy ekipy z dwóch słupskich szkół mechanika i drzewniaka będą walczyć w finale ogólnopolskiego konkursu Młody Lean Lider. Konkurs ma na celu przygotować młodzież do pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Młodzi słupszczanie doskonale wypadki w półfinale konkursu. Trzy słupskie ekipy dostały się do wielkie finału.

Wcześniej w swoich szkołach musieli opracować system produkcji rakiet. Linia produkcyjna musiała działać sprawnie i wydajnie, w określonym czasie produkując odpowiednią ilość.

Tegoroczny konkurs Młody Lean Lider realizowany jest w słupskich placówkach od października ubiegłego roku. Jak twierdzą organizatorzy i uczestnicy to doskonała lekcja ekonomii oraz przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej.

– Młodzież poznaje mechanizmy, które funkcjonują w świecie biznesu i wielkich korporacji. Słupskie drużyny doskonale spisały się w dotychczasowych etapach – mówi Hanna Sikorska-Demidok, trener i juror Młody Lean Lider.

Młodzież w ramach konkursu odbywa między innym i praktyki w nowoczesnych przedsiębiorstwach. W regionie słupskim jest to fabryka mebli AJ, która także była sponsorem udziału młodych słupszczan w zmaganiach półfinałowych. Zasponsorowali autokar oraz śniadanie dla uczestników ze Słupska, a Zoopy zapewniło poczęstunek w postaci zupy dla wszystkich uczestników półfinałów.

Organizatorem konkursu jest Fundacja LEAN EDUCATION. Młodzież ze słupskiego drzewaniaka przygotowuje na potrzeby organizatorów konkursu film promocyjny.

Udostępnij.