Komisarz wyborczy wylosował radną, która zastąpi na stanowisku Roberta Biedronia. Losowanie było koniecznością, bo dwie kandydatki zdobyły taką samą liczbę głosów. Los łaskawszy był dla Mirosławy Sagun-Lewandowskiej. To nie jedyna zmiana w składzie Rady Miasta. 

To sytuacja bez precedensu w Słupsku.  Komisarz, aby wyłonić radnego musiał go wylosować.

O mandat po Robercie Biedroniu, który zrezygnował z bycia radnym tuz po sesji inauguracyjnej, ubiegały się dwie kandydatki. Katarzyna Dobkowska i Mirosława Sagun-Lewandowska otrzymały równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu z listy  Komitetu Wyborczego Wyborców Krystyny Danileckiej – Wojewódzkiej i Roberta Biedronia. Obie startowały w tym samym okręgu wyborczym.

W losowaniu zwyciężyła Mirosława Sagun-Lewandowska. Słupszczanom i nie tylko przedstawiać jej nie trzeba. Sportsmenka była mistrzyni Polski w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, dwukrotna mistrzyni Europy, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, Sydney i w Pekinie.

Tuż po losowaniu powiedziała, że w Radzie Miasta zajmować się będzie właśnie sprawami sportu, bo one są jej najbliższe.

Funkcję radnej obejmie także Bożena Hołowienko. Słupska restauratorka będzie sprawować mandat po Andrzeju Obecnym. Wieloletni radny i wiceprezydent Słupska zmarł w styczniu po ciężkiej chorobie.

Udostępnij.