Wiosną na modernizowaną trasę Słupsk – Miastko powrócą pociągi – zapowiadają władz PKP PLK. Trzeba jeszcze wdrożyć skomplikowany i nowoczesny system sterowania pociągami.

Wprowadzenie systemu jest kluczową inwestycją. Dzięki temu na jednotorowej trasie bezpiecznie będą mogły wyminąć się dwa pociągi..Jak powiedział dla Radio Gdańsk Martyn Janduła z PKP PLK, jeżeli nie będzie do wykonania dodatkowych prac związanych z modernizacją linii, to wiosną pociągi wrócą na odcinek Miastko – Słupsk.

Prace nad modernizacją trasy trwają od blisko roku. Od tego czasu ruch odbywa się w ramach tak zwanej zastępczej komunikacji autobusowej Prace objęły między innymi nie tylko remonty torowisk, ale także podniesienie standardów na stacjach. Dzięki modernizacji nawet niewielkie stacje zyskają nowe peron, które będą także przystosowane do poruszania się osób niepełnosprawnych.

Przebudowana została stacja w Miastku. Powstały tam dwa perony z antypoślizgową nawierzchnią. Modernizowane jest także tamtejsze przejście podziemne.

Udostępnij.