Doskonały występ młodych słupskich lekkoatletów na mitingu im. Ireny Szew w Toruniu. Słupszczanie wywalczyli aż 21 medali

W Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng pamięci Ireny Szewinskiej, podczas którego odbyły się także Halowe Mistrzostwa Województwa U16.

Worek z medalami zapełniał się bardzo szybko. Zawodnicy AML Słupsk zdobyli tego dnia aż 17 medali: 6 podczas Mityngu ogólnopolskiego i 11 w Mistrzostwach Województwa U16.

Brawo dla młodzieży i trenerów.

Mityng pamięci Ireny Szewinskiej: złoto Mil

ena Patejuk (2006) skok wzwyż z fenomenalnym wynikiem 168cm, srebro Marek Zakrzewski (2005) 60m i wynik 7,35s oraz 200m – 24,47s oraz Szymon Depta (2004) w skoku wzwyż 170cm, brązowe medale zdobyli także w skoku wzwyż Hania Grabowska (2005) 160cm i Kewin Małek (2005) też 160cm.

Medale Mistrzostw Województwa U16 zdobyli:

złoty:

Marek Zakrzewski w biegu na 60m (7,35s), – lider list ogólnopolskich

Hania Grabowska w skoku wzwyż (160cm) , – wice liderka list ogólnopolskich

Szymon Depta w skoku wzwyż (170cm),

srebrny:

Zosia Ruminkiewicz 60m (8,32s),

Kuba Kozaczuk skok w dal (5,17m),

Kacper Kozaczuk 60m (7,47s),

Kewin Małek wzwyż (160cm),

Gosia Gontarz skok w dal (4,63m),

Hania Skapowicz 300m (44,86s),

brązowy:

Kacper Kasprzyk 300m (39,04s)

Oliwia Huk 60m.(8,33s),

IV miejsce

Kacper Kasprzyk 60m (7,63s),

V miejsce:

Daria Książek 600m (1;46,31)

Wiktoria Pańka 1000m (3;18,37)

Oliwier Kołodziejski 300m (39,15s) oraz 60m (7,66s)

Mistrzostwa rozegrali także zawodnicy roczników 2003-2000, czyli juniorzy U18 i U20. Zawodnicy AML zaliczyli bardzo dobry start zdobywając 10 medali:

U18 złoto

Piotr Michalak w biegu na 60m (7,13s) oraz na 200m (23,04s) – VII miejscena 60m i V m-ce na 200m w rankingu ogólnopolskim

Kornelia Stasiołek w pchnięciu kulą 3kg (12,04m) – V miejsce w rankingu ogólnopolskim

Oliwier Jończyk w biegu na 1000m (2;38,18) – VI m-ce ranking ogólnopolski

U18 srebro

Julia Nowosadko w biegu na 60m (8,17s),

Oskar Aleksandrowicz w biegu na 60m (7,27s)

U18 brąz

Ludwika Korniat w biegu na 600m (1;39,15) – VII m-ce ranking ogólnopolski

Dominika Skowrońska w biegu na 60mppł (9,47s)

Adrianna Litwin w skoku wzwyz (155cm)

Jan Hołowienko w biegu na 1000m (2;52,71)

IV miejsca

Oskar Aleksandrowicz 200m, Mikołaj Maślorz skok wzwyż, Patrycja Halecka kula 3kg, Katarzyna Nowakowska 1000m,

FOT. AML Słupsk

Udostępnij.