Do soboty w słupskim ratuszu wyłożona jest księga kondolencyjna pamięci Pawła Adamowicza. To odpowiedź na potrzebę mieszkańców. Druga księga, tym razem pamiątkowa, z inicjatywy młodzieży wyłożona jest w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej.

Prezydent Słupska na wniosek mieszkańców wyłożyła w sali Urzędu Stanu Cywilnego “Księgę Kondolencyjną”. Wpisać może się do niej każdy, kto odczuwa taką potrzebę. Księga będzie dostępna w czwartek do godziny 20, w piątek w godzinach od 8 do 20 i w sobotę w sobotę od godziny 8 do 11.

Natomiast z inicjatywy młodzieży słupskich szkół stworzona została księga pamiątkowa. W niej także może wpisać się każdy chętny i podzielić się swoimi odczuciami odnośnie ostatnich wydarzeń związanych z zamachem na Pawła Adamowicza i odejściem z Zarządu WOŚP Jurka Owsiaka.

To nie jedyne inicjatywy słupszczan. W środę późnym wieczorem na starym rynku ułożone zostało serce ze świeczek w ramach ogólnopolskiej akcji „Największe serce świata”. Od poniedziałku płonął też znicze na schodach słupskiego ratusza.

Delegacja Słupska z wiceprezydentem Markiem Golińskim na czele uczestniczyć będzie w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska.

Udostępnij.