Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku założyli  rockowy zespół. Grupa nazywa się Postmecha –  to trio, które tworzą:  Maria Walas, Marcel Chwaliński i Tadeusz Czomber. Młodzi słupszczanie  mają w planach wydanie debiutanckiej EPki. Do jednego ze swoich utworów zrealizowali teledysk.

Młoda grupa rockowa powstała pod koniec listopada 2018 roku  z inicjatywy Marcela Chwalińskiego, lidera zespołu i gitarzysty,  autora tekstów, partii gitarowych i klawiszowych, uczeń odpowiedzialny jest również za elektroniczne aranżacje, miksowanie utworów oraz  partie wokalne. Resztę składu uzupełniają Maria Walas i Tadeusz Czomber. Licealistka gra w zespole na gitarze basowej, pomaga też tworzyć riffy, natomiast Tadeusz jest perkusistą.

Wśród swoich głównych inspiracji członkowie grupy wymieniają dokonania takich zespołów jak: Nine Inch Nails, Placebo, Coma i  Kombajn do zbierania kur po wioskach.

Trio rockowe ma w planach wydanie debiutanckiej EPki. Młodzi plastycy z myślą o minialbumie napisali blisko 10 utworów,  które zaprezentują podczas debiutanckiego koncertu 13 stycznia w usteckim Domu Kultury z okazji 27. Finału WOŚP. Do jednej ze swoich piosenek pt. „Anestezja” młodzież stworzyła  teledysk, który został zrealizowany podczas szkolnych  warsztatów z zakresu realizacji filmowej.

https://www.youtube.com/watch?v=VBuvof9_FZU&fbclid=IwAR0OMk_ms7mkR-PnKv-pcCC-FRbaKUauewtBqNhK5ZxchUysHsAxCqpr6X4

Postmecha regularnie odbywa próby w Domu Kultury  w Ustce, z którym jak przyznają uczniowie, są szczególnie związani.

 

Udostępnij.