Wiktoria Bicimirska ze swoim aparatem wybrała się na słupski Stary Cmentarz.

Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu i kursowaniu autobusów.

Nowy Cmentarz:

1 listopada ul. Zachodnia zamknięta dla ruchu w godzinach 9.00 – 15.00 (prócz komunikacji miejskiej, taxi, osób niepełnosprawnych, handlujących i samochodów 1 kierowca + 3 pasażerów). Dojazd do Nowego Cmentarza komunikacją miejską! Na ul. Rejtana i Pileckiego (ring miejski) po obu stronach 3 Maja zlokalizowane PARKINGI BUFOROWE na pasie ruchu.

Komunikację na cmentarze zapewniają /prócz standardowych/ dodatkowe linie 61, 62 i 63 ze średnią częstotliwością co 5 minut!

Ruch z kierunku Bierkowa zostanie skierowany w ulice Niemena, Banacha. Zostanie fizycznie zablokowany barierą z nakazem jazdy w prawo. Ruch z kierunku Słupska na Nowy Cmentarz będzie kierowany przez patrole. Odcinek 3 Maja między Nowym Cmentarzem a ul. Niemena będzie jednokierunkowy w kierunku Bierkowa z możliwością parkowania z jednej strony.

  • Linia 61:  Kołłątaja – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Grodzka – Armii Krajowej – Stary Cmentarz – Kaszubska – Kilińskiego – Kopernika – Wolności – 3 Maja – Zachodnia – Nowy Cmentarz – Zachodnia – 3 Maja – Wolności – Kopernika – Kilińskiego – Kaszubska – Armii Krajowej – Grodzka – Sienkiewicza – Tuwima – Kołłątaja
  • Linia 62:  11 Listopada – Szczecińska – Kołłątaja – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Grodzka – Armii Krajowej – Stary Cmentarz – Kaszubska – Kilińskiego – Kopernika – Wolności – 3 Maja – Zachodnia – Nowy Cmentarz – Zachodnia – 3 Maja – Wolności – Kopernika – Kilińskiego – Kaszubska – Armii Krajowej – Grodzka – Sienkiewicza – Tuwima – Szczecińska – 11 Listopada
  • Linia 63: 11 Listopada – Szczecińska – Małcużyńskiego – Piłsudskiego – Pileckiego – Rejtana (nawrót na rondzie przy Konarskiego) – Rejtana – 3 Maja – Zachodnia – Nowy Cmentarza

Stary Cmentarz:

Od 27.10.2018 r. do 01.11.2018 r. wyłączony z funkcjonowania będzie parking przy ul. Prof. Lotha.
Od 27.10.2018 r. do 01.11.2018 r. wyłączone z funkcjonowania będą parkingi i chodniki przy ul. Rabina Maxa Josepha.
Od 27.10.2018 r. do 01.11.2017 r. wyłączona z ruchu zostanie droga dojazdowa do cmentarza od ul. Kaszubskiej (Maxa Josepha).
Od 27.10.2018 r. do 01.11.2018 r. wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Lelewela w kierunku do ulicy Lipowej (do góry).
Od 27.10.2018 r. do 01.11.2018 r. wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Hołdu Pruskiego w kierunku do ulicy Madalińskiego do ulicy Wiśniowej.
W dniu 01.11.2018 r. wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Piastów.
W dniu 01.11.2018 r. wyłączona zostanie z ruchu ul. Obrońców Wybrzeża za wyjątkiem pojazdów ZIM, TAXI, służby zdrowia oraz służb komunalnych.

Parking pod Kościołem przy ul. Kaszubskiej zostanie wyłączony z ruchu, wjazd od strony ul. Armii Krajowej otwarty dla osób handlujących. Chodnik na odcinku od wjazdu do Kościoła od strony ul. Kaszubskiej do przejścia ma być wygrodzony słupkami U-21.
Słupki U-21 będą ustawione również na ulicy Lotha od Lelewela do przystanku, na ulicy Lelewela w obrębie skrzyżowania (umożliwienie skrętu), i na skrzyżowaniu ul. Wiśniowej i Hołdu Pruskiego.
Na ul. Madalińskiego parkowanie po prawej stronie, na ul. Św. Piotra teren po wyburzonym budynku, Osiedle Przy Lesie – ulice Lawendowa, Makowa i pozostałe.
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych przewiduje się na ul. Madalińskiego, teren naprzeciwko kas biletowych i ogrodzony plac za głównym wejściem, parking na ul. Prof. Lotha (przy Poliklinice).
Na ul. Lawendowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Gdańskiej – parkowanie po obu stronach drogi.

Cmentarz Komunalny przy ulicy Kaszubskiej i Zachodniej będzie otwarty całodobowo w terminie od 31.10.2018r. do 2.11.2018r. i oświetlony przez całą noc.

Zwiększony handel przy cmentarzach prowadzony będzie w dniach 27 października – 2 listopada.

Udostępnij.