Pierwszy etap budowy mieszkań socjalnych w Ustce zakończony! Przy ul. Wiejskiej oddano do użytku nowe lokale. Mieszkania otrzymały 24. rodziny. Nowi lokatorzy zamieszkają w dwóch budynkach.

W drugim etapie, już w listopadzie, oddamy do użytkowania kolejne dwa budynki przy ul. Darłowskiej z 18. mieszkaniami. Natomiast w trzecim etapie planujemy budowę budynku przy ul. Wiejskiej z 12 mieszkaniami. Prace rozpoczną się w drugiej połowie 2019 roku i zakończą w roku 2020 – mówi Eliza Mordal z Urzędu Miasta w Ustce.

W roku 2016 w Ustce  oddano do użytku 10 mieszkań socjalnych w nowo wybudowanym budynku  przy ul. Wiejskiej. W  ciągu ostatnich czterech lat, zasób mieszkaniowy Miasta Ustka powiększył się 34 lokale, a do końca br. roku powiększy się o kolejne 18 mieszkań, co daje łącznie 52 lokale mieszkalne. Na wykonanie tego zadania miasto pozyskało dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Po zakończeniu budowy bloków, planowane jest zagospodarowanie terenów przyległych, poprzez budowę infrastruktury osiedlowej.

Udostępnij.