Brzmienie gitary w wielu odsłonach, Witkacy teatralnie, tanecznie, filmowo, kulinarnie, a nawet sportowo i klasyka z rozrywką w teatrze – to kulturalny weekend w skrócie. Pamiętajcie, że polecamy tylko część imprez – pozostałe znajdziecie w naszym Kalendarium Po godzinach.

Królowa Gitara

14. Jesienny Przeciąg Gitarowy już rozpoczęty, ale przed nami kolejne dni nieprzerwanego gitarowego grania. Do Słupska zawitali muzycy z całego świata, dla których gitara jest najważniejsza.

Witkacy pod strzechy

To jedyny w Polsce konkurs inspirujący do interpretacji złożonej twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uczczenie rocznicy śmierci artysty jest pretekstem do rozwijania kreatywności i zainteresowań uczestników ruchu teatralnego, fotografów, malarzy, tancerzy oraz wielu innych.Sprawdźcie program, bo z pewnością znajdziecie dla siebie coś ciekawego.

Pan Tadeusz

W czwartek – przeniesiona z powodu ataku kwasem masłowym – premiera jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, z utworów w Polskiej literaturze. Narodowa epopeja będąca baśniowym wspomnieniem nieistniejącego już świata, opisem wielkiej tęsknoty do wolnej ojczyzny, a jednocześnie gorzką refleksją na temat naszych narodowych przywar.

mat. prasowe

Beyond the Event Horizon

W piątek w Motor Rock Pub mocniejsze brzmienie. Poznański zespół BEYOND THE EVENT HORIZON, wykonuje instrumentalną muzykę rockową. Jesienna trasa koncertowa promuje materiał z nowej EP-ki „FAR”.

„Mayday” z Koszalina

„Mayday” w wykonaniu koszalińskiego Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w sobotę i niedzielę w Słupsku. To jedna z najlepszych komedii autorstwa Ray’a Cooney’a – brytyjskiego komedio-pisarza, określanego jako mistrza farsy. Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet.

Sobota w Tęczy

Tym razem „Piękna i bestia” Waldemara Wolańskiego, czyli klasyczny spektakl marionetkowy. Widowisko zrealizował znakomity reżyser teatralny – Stanisław Ochmański.

mat. prasowe/Jadwiga Girsa-Zimna

W każdy czwartek w Nawigatorze Po godzinach prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń w najbliższy weekend. Jesteśmy przekonani, że to kolejna nasza propozycja, którą docenicie za użyteczność. Pamiętajcie, że zawsze możecie sprawdzić imprezy w naszym Kalendarium Po godzinach.

Udostępnij.