STK Czarni przegrali drugi mecz w sezonie. W 4. serii spotkań zespół z Pomorza uległ Enerdze Kotwicy Kołobrzeg, której szkoleniowcem jest pochodzący ze Słupska Dawid Mieczkowski.

Brak Adriana Kordalskiego okazał się kluczowy w starciu STK Czarnych z Energą Kotwicą. Pozbawieni pierwszego rozgrywającego gospodarze przegrywali niemal przez całe spotkanie, mając duży problem z zatrzymaniem na obwodzie Damiana Janiaka. Wychowanek Junaka Włocławek rzucił 27 punktów, trafiając 10 z 15 rzutów z gry. Do tego miał 4 zbiórki oraz 4 asysty.

Energa Kotwica do przerwy prowadziła różnicą siedmiu punktów, a po zmianie stron potrafiła tę przewagę powiększyć. W połowie czwartej kwarty było 76:62 dla gości i choć Czarni odrobili znaczną część strat, korzystnego dla siebie wyniku nie zdołali uzyskać. Goście wygrali, choć żadnego rzutu z gry nie trafił Jakub Zalewski. Radomianin miał jednak 7 asyst. Mecz zakończył się wynikiem 84:88

źródło: PZKosz