Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejny z cyklu Słupski Historyczny Czwartek. Najbliższe spotkanie, już dzisiaj. Temat poświęcony zostanie polskim powstańcom listopadowym, którzy po klęsce powstania listopadowego 1830-1831 znaleźli się w Słupsku i na Pomorzu.

Spotkanie rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18 w Galerii Kameralnej przy ul. Partyzantów w Słupsku. Temat październikowego Historycznego Czwartku w Słupsku będzie kontynuacją i rozszerzeniem tematu z ostatniego usteckiego spotkania, które miało miejsce we wrześniu  Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Gośćmi specjalnymi będą: dr Tomasz Katafiasz, Prezes Słupskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, który opowie o losach powstańców zesłanych na Pomorze oraz Marcin Barnowski, który opowie o jednym z zesłańców, którzy osiedli w Słupsku.

Partnerem Słupskich Historycznych Czwartków jest Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej.

„Historyczne czwartki” to spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach. Za każdym, nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia.

Spotykania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Słupsku (Baszta Czarownic lub Galeria Kameralna) oraz w każdy ostatni czwartek miesiąca w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018
Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego.

Udostępnij.