To już ostatni dzwonek, aby dorzuć coś od siebie do usteckiej kapsuły czasu. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zostanie ona zakopana przed ratuszem na następne sto lat.

Pomysłodawcą stworzenia kapsuły czasu jest Piotr Wszółkowski, naczelnik wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Ustce. Zgodnie z planem ustczanie mają napisać sto listów na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Kapsuła czasu zostanie zdeponowane przed ratuszem na sto lat. Jej zakopanie ma odbyć się 11 listopada.

Wracam się z prośbą o mieszkańców, osób które są zaangażowane w nasze miasto, którym na sercu leży dobro Ustki, aby przygotowali takie listy. W nich można napisać o tym jaka jest dzisiejsza Polska i Ustka, co nam się podoba i co byśmy chcieli zmienić. Czekamy także na listy z przesłaniem dla mieszkańców, którzy będą mieszkali tu za sto lat, ale także na wizje Ustki w tak odległej przyszłości – mówi Piotr Wszółkowski.

List może napisać każdy chętny mieszkaniec Ustki. Organizatorzy apelują także o to, aby w listach napisać o swojej wizjach rozwoju Ustki. O Tym jak będzie miasto wyglądało za sto lat. Chętni mogą zamieścić także przesłanie do przyszłych pokoleń, które będą mieszkały w Ustce. Materiały można przekazywać do końca października. Można je składać w Wydziale Polityki Społecznej. Wszystkie listy będą zalaminowane i zapakowane próżniowo, aby przetrwały próbę czasu. Także sama kapsuła zostanie odpowiednio zabezpieczona.

Udostępnij.