Trwa cykl aktywnych wydarzeń związanych edukacją regionalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy oraz w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk w Redzikowie. Ostatnie spotkanie już w czwartek w Słupsku.

Pomysł zorganizowania tychże spotkań zrodził się w momencie powstania Pracowni Regionalnej MBP w Słupsku, czyli od czerwca 2017 r., która to stała się miejscem spotkań ludzi zainteresowanych regionalizmem, autorów publikacji regionalnych jak również miejscem skupienia i udostępniania literatury związanej z Pomorzem. Spotkania z regionalistami wzbogacą w znacznym stopniu ofertę edukacyjną jaką prowadzi słupska biblioteka – mówi Barbara Kozera z biblioteki w Słupsku.

W ramach cyklu miłośnicy Pomorza i ziemi słupskiej mieli okazję spotkać się z pisarką i regionalistką Jolantą Nitkowską-Węglarz, a także z Danielem Odiją, który swoje powieści osadzał w realiach regionu.

Najbliższe spotkanie będzie żywą lekcją historii, którą przeprowadzi Zdzisław Dróbka emerytowany podinspektor policji, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie z 45-letnim stażem zawodowym a także wieloletni działacz i prezes Oddziału Słupskiego Towarzystwa Numizmatycznego, Lekcje te będą Historią polskiej rodziny wplecionej w narodową martyrologię. Na spotkaniach prelegent przypomni przebieg Kampanii Wrześniowej 1939 r., opowie o istocie tworzenia obozów i historii rodzinnej swoich przodków uwikłanych w losy wojny. Dodatkowym atutem spotkania będzie wystawa pamiątek rodzinnych (dokumentów czasów wojny), medali i falerystyki. Spotkania ze Zdzisławem Dróbką odbędzie się 11 października o godzinie 10 w czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Grodzkiej w Słupsku.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Udostępnij.