Niezwykli piłkarze, którzy potrafią z piłką wyczarować cuda przyjechali do Korzybia pod Kępicami. Rozpoczęły się tam Mistrzostwa Polski Freestyle Football.  

Dzisiaj rozpoczęły się eliminacje wstępne.  Finał startuje 6 października o godzinie 16 na terenie hali produkcyjnej Metal Works w Korzybiu. Zawody połączone są z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Red Bull Street Style. Ciekawostką jest to, że ten najbardziej prestiżowy turniej międzynarodowy po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie, już w listopadzie 2018 roku

Freestyle football to nic innego, jak efektowne ewolucje i sztuczki wykonywane piłką futbolową. Sztuczki te można prezentować za pomocą różnych części ciała – zależnie od tego, czy gracz znajduje się w pozycji siedzącej, stojącej czy też leżącej. W większości przypadków jest to sport indywidualny, lecz w niektórych konkurencjach, jak np. w pokazie z wykorzystaniem elementów artystycznych (muzyki, rekwizytów) mogą występować dwie osoby.

W głównej konkurencji zasady są proste – gracz ma trzy wejścia o czasie trwania od 20 do 60 sekund, aby pokazać swoje umiejętności i przekonać sędziów, że to on powinien wygrać pojedynek. Takim sposobem wybrana zostanie najlepsza szesnastka graczy, którzy stoczą walki między sobą, aby finalnie wybrać mistrza Polski.

Jestem bardzo zadowolony i dumny z tego, że jest to pierwszy w historii turniej rangi Mistrzostw Polski połączony z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Red Bull Street Style, który organizowany jest na Pomorzu Środkowym. Większość turniejów przeprowadzono w centrum albo na południu kraju, więc turniej na północy będzie miłą odmianą. Jestem bardzo wdzięczny Gminie Kępice za to, że przyczynia się do rozwoju naszego sportu. Nawiasem mówiąc jest to miejsce, w którym wychowałem się i mieszkam do teraz – mówi jeden z głównych organizatorów całego wydarzenia, półfinalista ,,Mam Talent”, Łukasz Chwieduk.

Organizatorzy, czyli Gmina Kępice, Łukasz Chwieduk oraz Polska Federacja Freestyle Football serdecznie zapraszają na turniej. Warto wspomnieć, że Polska jest niekwestionowanym numerem 1 w tym sporcie.

Udostępnij.