Udało się uniknąć „dyskusji” o graniach wolności na ulicach, ale atak na budynek teatru przed pokazem „Klątwy” zmusił do odwołania imprez w tym miejscu. Ostatni weekend września to przede wszystkim czas kina, ale także mocne uderzenie punk-rocka czy Tomasz Stockinger w muzycznej podróży w okres międzywojnia.

W każdy czwartek w Nawigatorze Po godzinach prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń w najbliższy weekend. Jesteśmy przekonani, że to kolejna nasza propozycja, którą docenicie za użyteczność. Pamiętajcie, że zawsze możecie sprawdzić imprezy w naszym Kalendarium Po godzinach.

Weekend z filmem „Kler”

„Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego wzbudził emocje już przed premierą. Film w kinie Rejs pokazywany będzie do 18 października. Premiera w piątek – także w Multikinie.

Już 50. spektakl i propozycja dla seniorów w Rondzie

W piątek 28 września w OT Rondo po raz pięćdziesiąty zobaczyć będzie można „Bagno” w reżyserii Katarzyny Sygitowicz-Sierosławskiej. Przedstawienie powstało na motywach relacji Christiane F., nastolatki, której pojedynczy los stał się przykładem tragizmu „straconego pokolenia”.

Natomiast w sobotę w Rondzie spektakl Grupy Teatralnej TEATR DOJRZAŁY pt. „Morderstwo po sąsiedzku” w reż. Wiesława Dawidczyka. Impreza to część obchodów Słupskich Dni Seniora.

Sobotni wieczór ze Stockingerem

Tomasz Stockinger w Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zaprezentuje projekt pn. „Już nie zapomnisz mnie. Przeboje międzywojnia”.

Recital „Już nie zapomnisz mnie” to próba przypomnienia dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie.

mat. prasowe

Najpierw punk-rock, później dancehall i Kuba

W ostatni weekend września nie brakuje także propozycji dla miłośników cięższego grania. W piątek Motor-Rock-Pub zaprasza na koncert punk-rockowej legendy Farben Lehre.

Z kolei w Domówce piątkowy wieczór to szczecińskie sety i Bass is fundamental. Ich styl to mieszanka rytmów z Jamajki ze szczególnym uwzględnieniem jej klubowych odmian. Poza klasycznymi gatunkami jak dancehall czy teggae w ich selekcji nigdy nie brakuje starego hip-hopu.

W sobotę Kubańska Domówka to propozycja na spędzenie wieczoru, podczas którego dostajesz niepowtarzalną szansę nauki ciekawych układów tanecznych oraz bezpośredniego ich zastosowania na parkiecie.

Kino dzieci

Osiem filmów, z czego aż pięć to polskie premiery, znalazło się w konkursie filmów pełnometrażowych 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Widzowie Kina Rejs w Słupsku zobaczą trzy animacje i pięć filmów aktorskich, spośród których wybiorą najlepszy w ogólnopolskim głosowaniu. Seanse w piątek, sobotę i niedzielę.

Przygody Kubusia i Słupskiego chłopczyka

W sobotnie przedpołudnie kolejna propozycja dla najmłodszych. Tym razem w Teatrze Lalki Tęcza. „Poznajcie Kubusia. Choć jest tylko pacynką, teatralną lalką, nie brak mu humoru i śmiałości. Kubuś „urodził się” w dwudziestoleciu międzywojennym, ale jego przygody bawią i uczą do dziś, od ponad osiemdziesięciu lat niezmiennie wpływając na dziecięcą wyobraźnię” – zachęca zespół teatru.

W niedzielę nowa teatralna przygoda. Spektakl „Słupski chłopczyk” Teatru Władca Lalek to bez wątpienia historia o marzeniach, ambicjach, wierze w siebie i chęci pokonywania życiowych trudności.

mat. prasowe

2. Słupski Półmaraton Biegiem do Jantara

Po uczcie dla ducha, czas na coś dla ciała. W niedzielę druga edycja Słupskiego Półmaratonu „Biegiem do Jantara”. Dystans to oczywiście 21 km i 97,5 metra.

Prawo startu mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do dnia 30 września 2018 roku ukończą 18 lat.

Ważne! Kult odwołuje koncert

Niestety 19 września zespół poinformował w mediach społecznościowych, że jest zmuszony odwołać koncert w Słupsku z winy organizatora. Impreza miała odbyć się 26 października.

W każdy czwartek w Nawigatorze Po godzinach prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń w najbliższy weekend. Jesteśmy przekonani, że to kolejna nasza propozycja, którą docenicie za użyteczność. Pamiętajcie, że zawsze możecie sprawdzić imprezy w naszym Kalendarium Po godzinach.

Udostępnij.