Znane sportsmenki Barbara Madejczyk i Monika Pyrek poprowadzą jeszcze dzisiaj alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych ustczan. Akcja ma zachęcić młodzież do uprawiania sportu.

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od tego sezonu stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

t Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 15 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 8 tysięcy dzieci. Dzięki zaangażowaniu usteckiej olimpijki, Barbary Madejczyk, to właśnie w Ustce jest kolejnym przystanek Fundacji Moniki Pyrek

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i  Technicznych w Ustce przez dwa dni, uczestnicy zajęć mają okazję spróbować m.in.: koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,  rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,  roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,  biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,   mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.

W Ustce w zajęciach bierze udział nawet 540 uczniów ze szkół podstawowych.

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2018“ Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem projektu realizowanego w Ustce jest Urząd Miasta Ustka.

Udostępnij.